ogłoszenia

w tym tygodniu (21-28 XII)

NIEDZIELA - kolekta na zakup opału.
9:00-13:00 w salce żółtej kiermasz ciast i ozdób świątecznych.
W czasie mszy o 10:30 skauci przekażą Betlejemskie Światło Pokoju.
W czasie nieszporów o 16:00 zostaną poświęcone figurki Dzieciątka z domowych Betlyjek.
O 19:30 w kaplicy medytacja biblijna.

RORATY: w poniedziałek i wtorek o 18:00 i w Wigilię o 8:00. Ostatnie roraty dla dorosłych we wtorek o 20:00.

SPOWIEDŹ ŚWIĄTECZNA. Dziś przed każdą mszą; poniedziałek i wtorek: 16:00-22:00 (z przerwą na roraty); środa - przed mszami. W Święta nie będzie okazji do spowiedzi.

ŚRODA - wigilia Bożego Narodzenia - o 7:00 msza św. i o 8:00 ostatnie roraty.
Nie będzie mszy wieczornej.

CZWARTEK - uroczystość Narodzenia Pańskiego - o północy Pasterka - pozostałe msze jak w niedziele.
O 16:00 nieszpory kolędowe.

PIĄTEK - II Dzień Świąt - msze jak w niedziele (nie będzie nieszporów). Biskup ordynariusz udzielił dyspensy od postu piątkowego.

SOBOTA  - po Mszy porannej błogosławieństwo wina ku czci św. Jana Ewangelisty.

NIEDZIELA Świętej Rodziny - o 16:00 nieszpory kolędowe.

KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna tylko w sobotę.

ZMIANA GODZINY MSZY. Za względu na odwiedziny kolędowe od 29 XII do 16 I msza wieczorna (poniedziałek-piątek) będzie o 19:00.

KOLĘDA:

27 XII SOBOTA (16:00) - Grunwaldzka: 2-4b, 6-28, 8, 8a, 8b, 8c, 8d, 8e, 8f, 8g

28 XII NIEDZIELA (14:00) - Grunwaldzka 10, 10a, 10b, 10c, 10d, 10e, 10f, 10g, 10h, 10i.

Kolejność kolędy: od numerów szych do niższych do wyższych
Kto chciałby wspomóc remont centralnego ogrzewania w klasztorze i kościele, może to uczynić w czasie kolędy.

UWAGA: Kolęda w nowym budynku przy ul. Kotarbińskiego 14b będzie w piątek 16 stycznia.

budowa Betlyjki

dzień 20 - niedziela 21 grudnia

 

Czytaj więcej...

kolęda 2014/2015

27 XII SOBOTA
Grunwaldzka 2-4b
Grunwaldzka 6-28
Grunwaldzka 8, 8a, 8b
Grunwaldzka 8c, 8d
Grunwaldzka 8e, 8f, 8g

28 XII NIEDZIELA
Grunwaldzka 10, 10a
Grunwaldzka 10b, 10c
Grunwaldzka 10d, 10e
Grunwaldzka 10f, 10g
Grunwaldzka 10h, 10i

29 XII PONIEDZIAŁEK
Grunwaldzka 5-37, Tkocza
Grunwaldzka 41-89, 46
Niedziałkowskiego 54-66
Niedziałkowskiego 63, 67, 67a, 67c
Niedziałkowskiego 65, 65a

30 XII WTOREK
Curie-Skłodowskiej 45, 47
Curie-Skłodowskiej 49
Curie-Skłodowskiej 51, 53
Curie-Skłodowskiej 55, 57
Trocera

2 I PIĄTEK
Chełmońskiego 1-17
Chełmońskiego 19-25
Chełmońskiego 2-12
Chełmońskiego 14-28
pl. Kazimierza Wielkiego

3 I SOBOTA
Franciszkańska 32, 32c
Franciszkańska 32a, 32b
Franciszkańska 32d
Franciszkańska 32e

4 I NIEDZIELA
Żnieńskiej 2-16
Żnieńskiej 18-36
Żnieńskiej 1-27
Topolowa 1-13
Topolowa 15-23

5 I PONIEDZIAŁEK
Franciszkańska 24
Franciszkańska 24a, 24d
Franciszkańska 24b
Franciszkańska 24c, 24e
Franciszkańska 26, 26a

7 I ŚRODA
Franciszkańska 28
Franciszkańska 28a, 28d
Franciszkańska 28b, 28c
Franciszkańska 30
Franciszkańska 30a, 30d
Franciszkańska 30b, 30c

8 I CZWARTEK
Franciszkańska 14, 16
Franciszkańska 14a, 14b
Franciszkańska 16a, 16b
Kotarbińskiego 2, 4
Kotarbińskiego 6, 8
Kotarbińskiego 10, 12

9 I PIĄTEK
Franciszkańska 2, 7, 9
Franciszkańska 2a, 2b
Franciszkańska 25a, 25b
Franciszkańska 25, 31
Franciszkańska 27

10 I SOBOTA
Franciszkańska 29, Gdańska 24-38
Gdańska 40
Gdańska 40a
Gdańska 40b, 40e
Gdańska 40c, 40d

11 I NIEDZIELA
Gdańska 44, 44d
Gdańska 44a, 44e
Gdańska 44b, 44c
Gdańska 48
Gdańska 48a, 48d, 48e
Gdańska 48b, 48c
 
12 I PONIEDZIAŁEK
Gdańska 42, 42a, 42b
Gdańska 46, 46a, 46b
Tatarkiewicza 20, 20a
Tatarkiewicza 20b, 20c
Tatarkiewicza 22, 22a
Tatarkiewicza 22b, 22c

13 I WTOREK
Tatarkiewicza 8a, 8b, 8c
Tatarkiewicza 10, 10a, 10b, 10c
Tatarkiewicza 14, 14a
Tatarkiewicza 14b, 14c
Tatarkiewicza 16, 16a, 16b
Tatarkiewicza 18, 18a, 28

14 I ŚRODA
Tatarkiewicza 2, 2a
Tatarkiewicza 4, 4a, 4b
Tatarkiewicza 6, 6a, 8
Tatarkiewicza 13, 13a
Tatarkiewicza 15, 15a
Tatarkiewicza 17, 17a

15 I CZWARTEK
Tatarkiewicza 7, 7a
Tatarkiewicza 9, 9a
Tatarkiewicza 11, 11a
Tatarkiewicza 11b, 11c
Tatarkiewicza 5, 5a
Tatarkiewicza 5b, 5c

16 I PIĄTEK
Tatarkiewicza 1, 1a
Tatarkiewicza 3, 3a, 3b
Kotarbińskiego 14b

18 I NIEDZIELA
termin dodatkowy

Kolejność od numerów niższych do wyższych (z dołu do góry).

Początek kolędy:  poniedziałek-piątek: 16:00; sobota i niedziela: 14:00.

Jeśli ktoś chciałby wspomóc remont klasztornej kotłowni, to może to uczynić w czasie kolędy.

roraty - Obudźcie świat!

22 grudnia - poniedziałek

temat: ekumeniczna wspólnota z Taize

pytania:
1. Kto założył wspólnotę?
2. W jakim państwie znajduje się Taize?

krzyż z Taize:

linki:
Strona wspólnoty z Taize.
Anglikańscy franciszkanie.

Czytaj więcej...